„Toruńskie pierniki – najwspanialsze w świecie.
Każdy o tym się przekonał – teraz i Wy wiecie!”
Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie, w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie.
Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego… Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki…
Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym.
Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Świerszcz, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki.
Spektakl prezentowany był w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii i w Australii.
Czas trwania: około 40 minut.
FRAGMENT RECENZJI:
Dziennik Polski, Londyn, 27.10.2003 „Aktor dociera bardzo celnie do dziecięcej wyobraźni, wywołując uśmiech na twarzach rozbawionych dzieci i dorosłych widzów.. Wspaniale radzi sobie na scenie (…) – wszystko wykonuje płynnie z dużą dozą wyczucia aktorskiego. Zmiana głosu, śpiew czy taniec – wszystko następuje z niewymuszoną spontanicznością. Aktor potrafi nawiązać żywy kontakt z publicznością. (…)
WSTĘP WOLNY
Dom Kultury w Żabiej Woli / Warszawska 27 / 05 10 2024 / 11:00