Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji

22 czerwca : 16:00 20:30


22 czerwca 2024 r. Dom Kultury w Żabiej Woli uczestniczy razem z Nadarzyńskim Ośrodkiem Kultury we kulturalnej inicjatywie „Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji”. To jednodniowe wydarzenie artystyczne, które jest organizowane latem w małych miejscowościach. Adresatami „Karawany” są dzieci i młodzież nie wyjeżdżający na wakacje. To ciekawy sposób spędzenia czasu wolnego, rozwijający wyobraźnię i zdolności twórcze, a przede wszystkim rozbudzający zainteresowanie u dzieci,  młodzieży i dorosłych – teatrem. W programie każdego całodniowego festiwalu znajdują się: dwa spektakle profesjonalnych teatrów ulicznych, działania teatralne i parateatralne, działania plastyczne, gry zręcznościowe i wielkogabarytowe zabawki, zabawy cyrkowe, działania aktorów i animatorów. Stałym partnerem w przygotowaniu i zrealizowaniu programu „Karawany” jest Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA i Stowarzyszenie SCENA 96.

Przed nami bardzo bogaty program imprezy. Jest to wydarzenie pełne kolorów, dźwięków i emocji, które przyniesie mnóstwo radości i inspiracji dla każdego.

Rozpoczynamy o godzinie 16.00 spektaklem dla najmłodszych „Kosmoprzygoda” w wykonaniu Teatru Duże Dzieci. Od godziny 17.00 do 20.00 odbędzie się szereg innych ciekawych działań, takich jak: rodzinne animacje dla najmłodszych „Bawimy i Uczymy” (Polskie Stowarzyszenie  Animatorów KLANZA),  edukacyjny plac zabaw kreatywnych „Podwórko Wyobraźni” (Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści), „Stragany Sztuki” – interaktywne stanowiska zapraszające mieszkańców do doświadczenia twórczego (Janusz Byszewski) oraz warsztaty teatralne „Dziecięcy Uniwersytet Sztuki” (Hanka Brulińska).

Festiwal zakończymy o godzinie 20.30 spektaklem „Wesele”(Teatr Makata) i pokazem ogniowym.Dom Kultury w Żabiej Woli / Warszawska 27 / 22 06 2024 / 16:00-20.30

Dom Kultury w Żabiej Woli

Warszawska 27
Żabia Wola, Mazowieckie 96-321 Poland
+ Google Map
Skip to content