Zakończenie Roku akademickiego 2023/2024 UTW

20 czerwca : 11:00 13:00


W dniu 20 czerwca 2024 r. o godzinie 11.00 odbędą się uroczyste obchody zakończenia Roku Akademickiego 2023/2024 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Domu Kultury w Żabiej Woli. Dwa semestry już za nami. Był to czas pełen inspirujących wykładów, ciekawych dyskusji i wartościowych spotkań, które wzbogaciły wiedzę i umiejętności naszych słuchaczy.

Wykłady z psychologii prowadzone przez Iwonę Jędral – specjalistkę terapii grupowej i indywidualnej, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Poruszane tematy dotyczyły radzenia sobie ze stresem, technik relaksacyjnych, dbania o własną równowagę, komunikację i sztukę porozumiewania się.

Dietetyka prowadzona przez dietetyczkę – Wiesławę Kurzelę, dotyczyła zasad zdrowego odżywiania, znaczenia zrównoważonej diety, komponowania zdrowych posiłków, unikania najczęstszych błędów żywieniowych oraz wpływu różnych składników odżywczych na zdrowie, pamięć i koncentrację.

Wykłady o tematyce podróżniczej autorstwa Emilii Szutenbach – historyczki oraz Krzysztofa Jasińskiego – podróżnika i historyka, zabrały słuchaczy w fascynujące wędrówki do różnych zakątków świata, aby poznać kulturę, historię i tradycje innych krajów.

Dużą popularnością cieszyły się też wykłady Witolda Czuksanowa – autora książek o tematyce ogrodniczej i dziennikarza telewizyjnego. Tematyka ogrodnicza przyciągnęła wielu miłośników natury, ciekawych nowych technik uprawy roślin i pielęgnacji ogrodów.

Udało nam zrealizować aż cztery wycieczki edukacyjne. Między innymi zwiedziliśmy ruiny Zamku w Czersku, wieś Wilkowyje, Wilanów, Łódź, Płock. Gościliśmy też w Teatrze Wielkim Opery Narodowej na jubileuszowym koncercie z okazji 75–lecia „Mazowsza”.

Warto również wspomnieć o naszym zakwalifikowaniu się do Projektu „UTW dla Społeczności” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”  i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Obecnie wdrażamy projekt „Z sercem do Seniora UTW Żabia Wola”, którego głównym celem jest  promowanie społecznego zaangażowania seniorów.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenia będą towarzyszyć naszym Seniorom na co dzień.Dom Kultury w Żabiej Woli / Warszawska 27 / 20 06 2024 / 11:00

Dom Kultury w Żabiej Woli

Warszawska 27
Żabia Wola, Mazowieckie 96-321 Poland
+ Google Map
Skip to content