Międzynarodowy Dzień Muzyki w Żabiej Woli

kup bilet

Zapraszamy na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Na naszej scenie usłyszymy wyjątkowych muzyków – Tytusa Wojnowicza oraz Prima Vista String Quartet w składzie: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Szymon Telecki – II skrzypce, Marek Czech – altówka, Tomasz Błaszczak – wiolonczela.

W programie:

  • Wolfgang Amadeus Mozart Kwartet obojowy K.V.370 / Allegro / Adagio / Rondeau
  • Alessandro Marcello Koncert d-moll cz.II
  • Wolfgang Amadeus Mozart Eine Kleine Nachtmusik K.V525 / Allegro / Romanze / Menuetto / Rondo
  • Wolfgang Amadeus Mozart Andante z Koncertu Fortepianowego K.V.467 / arr. P. Wróbel
  • Chick Corea La Fiesta / arr. P. Wróbel
  • Astor Piazzola Oblivion / arr. P. Wróbel

Tytus Wojnowicz ur. w 1965 we Wrocławiu. Naukę muzyki rozpoczął w wieku 7 lat. Pierwszym instrumentem były skrzypce, na których grając ukończył szkołę podstawową. Następnie zainteresował się grą na oboju za sprawą prof. Stanisława Malikowskiego. Pozostał jego uczniem aż do ukończenia Akademii Muzycznej F. Chopina w Warszawie w roku 1990. W latach 1991-1993 studiował w Staatliche Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie prof. Heinza Holligera. W latach 1989 – 2001 był członkiem Warszawskiego Kwintetu Dętego „Da Camera” z którym zagrał kilkaset koncertów w wielu krajach europejskich a także w USA i na Tajwanie. Jako muzyk orkiestrowy współpracował m.in. z orkiestrą Sinfonia Varsovia i Filharmonią Narodową. W roli solisty wystąpił z większością polskich orkiestr kameralnych i symfonicznych. W roku 1995 nawiązał współpracę z firmą Sony Music Polska, gdzie wydał kilka płyt z muzyką popularną i klasyczną. Pierwsza z nich osiągnęła status „złotej płyty”, kilka innych było nominowanych do nagrody „Fryderyk”. W sumie nagrał kilkanaście płyt solowych, a jako muzyk sesyjny towarzyszył na krążkach takich artystów jak: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Hołdys, Henryk Miśkiewicz, Małgorzata Ostrowska i wielu innych. Brał udział w nagraniu ścieżki dżwiękowej do filmu „Boża podszewka”. W latach 2005-2007 brał udział jako solista w trasach koncertowych „Bach – Vivaldi Experienceģ wraz z Nigelem Kennedym i Polską Orkiestrą Kameralną. Od wczesnych lat interesował się muzyką dawną co poskutkowało założeniem zespołu „Ensemble de Narol” z którym również nagrał płytę z barokową muzyką kameralną. Dalszą konsekwencją tych zainteresowań były studia w zakresie gry na oboju barokowym, w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Franka de Bruine.

Jako pedagog jest zatrudniony na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie od roku 1995. Obecnie posiada stopień doktora habilitowanego i prowadzi klasę oboju współczesnego i historycznego.

Prima Vista String Quartet należy do najciekawszych i najlepszych polskich zespołów kameralnych. Został powołany do życia jako Kwartet „Prima Vista” w latach 90. ubiegłego wieku przez muzyków Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka, którzy odtąd całkowicie poświęcili się grze w zespole kameralnym i wypracowaniu spójnego artystycznie brzmienia.

Przez niemal trzy dekady mieli okazję zaprezentować się w różnorodnym repertuarze na wszystkich kontynentach. Obejmuje on dzieła światowej literatury kameralnej, a szczególnym zainteresowaniem Kwartetu „Prima Vista” cieszyły się zawsze utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta. Odkryciem członków zespołu była twórczość Juana Crisóstomo de Arriagi, a także Mikalojusa Konstantinasa Čiurlionisa.

Kwartet współpracował z wybitnymi polskimi i zagranicznymi solistami: pianistami – Ewą Pobłocką, Piotrem Palecznym, Januszem Olejniczakiem, Krzysztofem Jabłońskim, Markiem Drewnowskim; skrzypkami – Konstantym Andrzejem Kulką, Janem Staniendą; klarnecistą Michelem Lethiekiem; wiolonczelistą Arto Norasem; śpiewaczkami i śpiewakami – Olgą Pasiecznik, Martą Boberską, Dorotą Lachowicz, Jerzym Artyszem, Józefem Fraksteinem; a także z muzykami jazzowymi, między innymi: Filipem Wojciechowskim, Krzysztofem Herdzinem, Andrzejem Jagodzińskim, Zbigniewem Namysłowskim i Januszem Stroblem.

Członkowie kwartetu są także cenionymi muzykami studyjnymi – brali udział w nagraniach muzyki filmowej Zbigniewa Preisnera, Jana A. P. Kaczmarka i Krzesimira Dębskiego. Współpracowali także z Edytą Górniak, Michałem Bajorem i Grzegorzem Turnauem oraz wieloma innymi artystami.

Kwartet „Prima Vista” nagrał 14 płyt kompaktowych, między innymi dla wytwórni DUX; siedem z nich uzyskało nominację do nagrody Akademii Fonograficznej „Fryderyk”, a trzy zostały nagrodzone tą statuetką: koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina w kameralnej wersji z Piotrem Palecznym (DUX 1270), Cztery pory roku Antonia Vivaldiego z Konstantym Andrzejem Kulką (DUX 0200) oraz kameralna wersja koncertów fortepianowych Jana Sebastiana Bacha z Waldemarem Malickim i Tamarą Granat (DUX 0188). Dwa albumy otrzymały tytuł płyty złotej i platynowej. Członkowie kwartetu zostali odznaczeni medalami „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” oraz otrzymali nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Bilety można kupić przez BILETYNA.PL oraz na godzinę przed koncertem w Domu Kultury w Żabiej Woli (płatność tylko gotówką) / 30 zł / z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych SENIORZY / ulga 50 %

Dom Kultury w Żabiej Woli / Warszawska 27 (sala widowiskowa) / 1.10.2023 / 18:00

Dom Kultury w Żabiej Woli

Warszawska 27
Żabia Wola, Mazowieckie 96-321 Poland
+ Google Map
Skip to content