KONCERT NOWOROCZNY / YAGA KOWALIK

7 stycznia : 17:00 18:00

YAGA KOWALIK

absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki.
W latach 90 wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża.
Uczęszcza do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona.
W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki pt. ”Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.
Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze udział w licznych programach telewizyjnych, a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich, w którym artystka prezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour.


KONCERT NOWOROCZNY to prezentacja przez charyzmatyczną artystkę Yagę Kowalik największych przebojów klasyki piosenki francuskiej z repertuaru takich osobowości francuskiej estrady jak m. in. Edith Piaf, Juliette Gréco, Charles Aznavour, Léo Ferré, Serge Gainsbourg, Dalida. Artystce towarzyszy na scenie zespół muzyczny. Brawurowa interpretacja piosenek i świetna gra muzyków „przenosi” słuchaczy w świat barwnych, krętych uliczek bohemy paryskiej do dzielnicy Montmartre.


KONCERT NOWOROCZNY / YAGA KOWALIK


Dom Kultury w Żabiej Woli / Warszawska 27 (sala widowiskowa) / 07.01.2024 / 17:00

Dom Kultury w Żabiej Woli

Warszawska 27
Żabia Wola, Mazowieckie 96-321 Poland
+ Google Map
Skip to content