Wycieczka z przymrużeniem oka 😉

6 LISTOPADA / ZBIÓRKA / 7:30

WYJAZD o godzinie 8:00 spod DOMU KULTURY w Żabiej Woli / Warszawska 27


Naszą wycieczkę rozpoczniemy wizytą w Pałacu w Małej Wsi, który jest bez wątpienia jednym z ciekawszych pałaców Mazowsza. Mieszkała w nim piękna Klementyna Walicka, siostra słynnego Jana Kozietulskiego, ale również przedstawiciele słynnych polskich rodów, takich jak: Lubomirskich, Zamoyskich czy Morawskich. Tutaj swoich ról uczyła się Nina Andrycz. Pałac nie został zniszczony w czasie wojny a po niej, należał do Rady Ministrów. Dzięki temu teraz możemy podziwiać piękne, oryginalne, XVIII wieczne polichromie i dekoracje malarskie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki będą wille Konstancina-Jeziornej. Zobaczymy między innymi dom, który należy do Maryli Rodowicz, dom w którym mieszkał Stefan Żeromski, przespacerujemy się po słynnym konstancińskim parku i podejdziemy pod słynną Villę La Fleur.
Następnie przeniesiemy się w czasie. Odbędziemy podróż z XX wieku w wiek XIII, XIV i XV.
Odwiedzimy ruiny Zamku w Czersku. Tutaj naszymi gospodarzami będą książęta mazowieccy i oczywiście Królowa Bona, bo największy rozkwit, zamek przeżywał za jej czasów.

Na koniec pojedziemy do filmowych Wilkowyj, gdzie będzie czas na degustację pierogów
Solejukowej, szarlotkę Michałowej i oczywiście popijemy to wszystko Mamrotem. A dla chętnych sesja zdjęciowa na słynnej ławeczce. Jeżeli nie będzie żadnych nabożeństw, wejdziemy do kościoła, który również grał w „Ranczu”

Planowany powrót ok. godz. 18:00


Cena 155 zł / przy liczbie uczestników powyżej 45 osób na numer konta:

79 1140 2004 0000 3702 8185 2565 / do 31.10.23

Cena obejmuje: transport autokarowy, wszystkie wstępy, poczęstunek we „Wilkowyjach”, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie, zestawy tourguide.

Skip to content