Na naszej scenie wystąpiło wiele utalentowanych, różnorodnych zespołów, przedstawiających zgromadzonej przed sceną publiczności swoje interpretacje mniej lub bardziej znanych kolęd i pastorałek.
Pierwsi serca publiczności skradli mali żabiowolanie z przedszkola „Leśna Kraina”. Przygotowani przez Agnieszkę Pyrę zaśpiewali nam w niepowtarzalny sposób trzy piosenki: „Do stajenki”, „Spójrz na Jezusa” oraz „Kołysankę”. Dwie grupy „Radlan” (instruktor – Małgorzata Włoczkowska) zachwyciły nas nie tylko śpiewem, ale i tańcem ludowym, przedstawiając krakowiaczka z przyśpiewkami oraz „Pastorałkę od serca do ucha”. Domokulturowy chór „Basta”(instruktor – Michał Haber) nie potrzebował muzyki, doskonale radząc sobie a capella zarówno z tradycyjnymi kolędami, jak i nowoczesnymi pastorałkami. Występujący po chórze zespół wokalno – instrumentalny, prowadzony przez Jacka Łocza, udowodnił z kolei, jak wielką wartością jest połączenie śpiewu z brzmieniem gitary i ukulele. „Wesołe Rzępoły” (instruktor: Marek Rejnowicz) w komicznym „Kalendarzu adwentowym” oraz tradycyjnym „Cieszmy się” pokazały piękno różnorodności, wykorzystując w swoim instrumentarium akordeony, fagot, trójkąt i kilka ciekawych głosów. Skupieni w zespole „DoReMiRe” artyści z Uniwersytetu Trzeciego Wieku (instruktor: Marek Rejnowicz) połączyli doświadczenie sceniczne z dobrą zabawą, śpiewając „Kiedyś to były święta” oraz kilka równie ciekawych utworów. Spotkanie zakończyła grupa wokalno – instrumentalna złożona z nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie. Osoby znane do tej pory głównie z umiejętności dydaktycznych połączyły siły, by wspólnie zagrać i zaśpiewać – co zostało nagrodzone przez liczną publiczność gromkimi brawami.
Tegoroczne kolędowanie udowodniło, że wszyscy – niezależnie od wieku, statusu zawodowego i doświadczenia życiowego, potrafimy nadawać na wspólnych, artystycznych falach…
no images were found