Obchody założenia (Mini) Muzeum Żaby rozpoczęła opowieść o książce. Z uczestnikami „Żabiego Zlotu” spotkała się Dorota Wierzbicka – redaktor polskiego tłumaczenia serii o Ropuchu i Żabku, napisanej przez Arnolda Lobela. Historie dwiązane z dwoma kumkającymi przyjaciółmi przeplatane historią żaby w światowej literaturze były niezwykle ciekawe i pouczające. „Wisienką na torcie” żabiozlotowej edukacji był a prelekcja w wykonaniu kustosza (Mini) Muzeum Żaby, Andrzeja Jendrycha, który nie tylko odnosił się do opowieści swej przedmówczyni, uzupełniając je niesamowitymi opowieściami. Zaprosił również wszystkich do zwiedzania (Mini) Muzeum i opowiadał o eksponatach w nim zawartych…
Kolejnym elementem obchodów było ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Fotopolowanie na żabę”, cieszącego się niemałą popularnością wśród okolicznych mieszkańców.
Zwieńczeniem piątkowego spotkania był quiz dotyczący informacji z życia żab. Uczestnicy spotkania pokazali się z bardzo dobrej strony – wysoki poziom odpowiedzi sprawił, że jury miało duży problem z wyłonieniem laureatów. Nagrody – koszulki, gadżety oraz niespodzianki – przypadły do gustu zwycięzcom naszego quizu.
W sobotę odwiedził nas Teatr Parandyk z bajką „Aby zmądrzały żaby”. Autorski scenariusz, łączący refleksję, aranżację znanych utworów muzycznych oraz wspaniała gra aktorska sprawiły, że wszyscy widzowie – niezależnie od wieku i wykształcenia wyszli z Domu Kultury urzeczeni widowiskiem w wykonaniu Moniki i Jana Parandyk.
Tegoroczny „Żabi Zlot” jest już historią. Co zobaczymy za rok?
no images were found