Zjednoczeni w kolędzie

Na naszej scenie wystąpiło wiele utalentowanych, różnorodnych zespołów, przedstawiających zgromadzonej przed sceną publiczności swoje interpretacje mniej lub bardziej znanych kolęd i pastorałek.

Pierwsi serca publiczności skradli mali żabiowolanie z przedszkola “Leśna Kraina”. Przygotowani przez Agnieszkę Pyrę zaśpiewali nam w niepowtarzalny sposób trzy piosenki: “Do stajenki”, “Spójrz na Jezusa” oraz “Kołysankę”. Dwie grupy “Radlan” (instruktor – Małgorzata Włoczkowska) zachwyciły nas nie tylko śpiewem, ale i tańcem ludowym, przedstawiając krakowiaczka z przyśpiewkami oraz “Pastorałkę od serca do ucha”. Domokulturowy chór “Basta”(instruktor – Michał Haber) nie potrzebował muzyki, doskonale radząc sobie a capella zarówno z tradycyjnymi kolędami, jak i nowoczesnymi pastorałkami. Występujący po chórze zespół wokalno – instrumentalny, prowadzony przez Jacka Łocza, udowodnił z kolei, jak wielką wartością jest połączenie śpiewu z brzmieniem gitary i ukulele. “Wesołe Rzępoły” (instruktor: Marek Rejnowicz) w komicznym “Kalendarzu adwentowym” oraz tradycyjnym “Cieszmy się” pokazały piękno różnorodności, wykorzystując w swoim instrumentarium akordeony, fagot, trójkąt i kilka ciekawych głosów. Skupieni w zespole “DoReMiRe” artyści z Uniwersytetu Trzeciego Wieku (instruktor: Marek Rejnowicz) połączyli doświadczenie sceniczne z dobrą zabawą, śpiewając “Kiedyś to były święta” oraz kilka równie ciekawych utworów. Spotkanie zakończyła grupa wokalno – instrumentalna złożona z nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie. Osoby znane do tej pory głównie z umiejętności dydaktycznych połączyły siły, by wspólnie zagrać i zaśpiewać – co zostało nagrodzone przez liczną publiczność gromkimi brawami.

Tegoroczne kolędowanie udowodniło, że wszyscy – niezależnie od wieku, statusu zawodowego i doświadczenia życiowego, potrafimy nadawać na wspólnych, artystycznych falach…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.