Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt: “W starym albumie…”

Organizatorem Galerii – Wystawy: “W starym albumie…świat, którego już nie ma” jest Dom Kultury w Żabiej Woli. W miesiącach czerwiec-lipiec br. zostały wybrane i opracowane materiały fotograficzne dostarczone przez mieszkanki naszej gminy, przedstawiające życie na wsi w różnych jego aspektach. Niektóre z fotografii zrobione były jeszcze w latach międzywojennych XX wieku. Większość materiałów, to relacje z codziennych wydarzeń w okresie od 40-tych do lat 70-tych ubiegłego wieku.

Wystawa składa się z pięcie tablic wystawienniczych porządkujących cały materiał tematycznie. Podtytuły kolejnych tablic, to: „Nasi przodkowie”, ”Swojskie klimaty”, „Codzienne zajęcia”, „A w wolnym czasie”, „Uroczystości”.

Galeria w „Starym albumie…”, w chwili obecnej prezentowana jest w Sali koncertowo-wystawowej Domu Kultury. W miesiącu wrześniu zostanie wyeksponowana na specjalnie przygotowanych tablicach wystawienniczych w parku przy  Domu Kultury.

Dziękujemy  paniom: Pelagii Chrobak, Elżbiecie Fudali, Ninie Kowalskiej, Jadwidze Szulczyk i Wiesławie Wyrzykowskiej za udostępnienie rodzinnych pamiątek i zgodę na ich publikowanie.

Zapraszamy do naszej Galerii „W starym albumie…”

Dyrektor i Pracownicy Domu Kultury w Żabiej Woli

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.