Takiej wycieczki dawno nie było!

Pierwszego dnia zawitaliśmy do pałacu Marianny Orańskiej – królewny niderlandzkiej – w Kamieńcu Ząbkowickim. Ogrom posiadłości i opowieść o wyjątkowej kobiecie sprawiły, że niektórym ciężko było się rozstać z tym miejscem, tym bardziej, że oprowadzał nas po zespole pałacowo-parkowym sam administrator Sławomir Radzik. Następnie pojechaliśmy do Lądka Zdroju gdzie po zakwaterowaniu w hotelu Trojan udaliśmy się na spacer z przewodnikiem. O historii uzdrowiska opowiedziała nam p. Małgorzata Bednarek – Przewodnicząca Rady Miasta Lądka Zdroju, natomiast na koniec dnia zażyliśmy kąpieli radonowej w Zdroju Wojciech.

We czwartek kontynuowaliśmy znajomość z Marianną Orańską w postaci zwiedzania Sanktuarium Maria Śnieżna, które niejednokrotnie wizytował Jan Paweł II. Później podjechaliśmy do ścieżki turystycznej z wodospadem Wilczki, ostatnim punktem była Dolna Morava i ścieżka w Chmurach z niesamowitymi widokami.

Piątek to pobudka o 5 rano i wyjazd do Wiednia. Naszym przewodnikiem po tym mieście ale wcześniej po historii Czech, Brna i innych miejscowości mijanych po drodze był p. Jerzy Hammerlick, który zakończył swój dyskurs tuż przed granicami Wiednia. Nie wiadomo było kiedy zleciała nam droga. Podczas spaceru po Wiedniu zagościliśmy do ogrodów belwederskich, następnie: pomnik J. Straussa, Opera, Parlament, ogrody i pomnik Sisi i  Katedra. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiadokolacji w restauracji Praha w Dolnych Dunajovicach.

I ostatniego dnia po śniadaniu pożegnaliśmy Lądek Zdrój aby udać się do skalnego miasta po stronie czeskiej czyli do Adrspachu. Po drodze zawitaliśmy do kolejnej restauracji po Kuchennych rewolucjach Magdy Gessler, gdzie zaserwowano nam pyszny rosół z kaczki i przysłowiowe buraczki …. Czyli danie drugie i deser. I cóż – kierunek dom czyli Żabia Wola. Byliśmy na miejscu o zaplanowanej godzinie 22.00, dzięki sprawnej jeździe dwóch kierowców p. Piotra i p. Marcina.

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejne trasy wycieczkowe, planowane przez Dom Kultury a pokonywane prze wyrafinowanych Turystów.

Do zobaczenia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *