Święto Edukacji

Od lat Dom Kultury w Żabiej Woli stara się, by w Dniu Edukacji Narodowej osoby pracujące w żabiowolskiej oświacie mogły wspólnie świętować kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Tak było i tym razem.

W tym roku – dzięki gościnności p. Panka, gospodarza pałacu w Ojrzanowie – uroczystość została zorganizowana we wspaniałym, klimatycznym wnętrzu ojrzanowskiego dworku.

Po krótkim przywitaniu wszystkich przez p. Kamilę Piątek, dyrektora Centrum Usług Wspólnych, głos zabrał wójt gminy, p. Piotr Rybka. Oprócz złożenia życzeń wszystkim obecnym dopełnił on również wieloletniej tradycji, wedle której właśnie tego dnia jeden nauczyciel z terenu gminy otrzymywał specjalny bonus. W tym roku Nagrodę Wójta Gminy Żabia Wola otrzymała Elwira Szymańska, nauczycielka wychowania przedszkolnego z przedszkola “Leśna Kraina”.

Punktem kulminacyjnym spotkania był koncert kwartetu smyczkowego o wdzięcznie brzmiącej nazwie: Fair Play Quartet. Usłyszeliśmy niecodzienne aranżacje utworów znanych popowych artystów (m.in. Michaela Jacksona i Adele). Perfekcja wykonania oraz duża pomysłowość i swoboda aranżacyjna w połączeniu z przyjemnym przekazem słownym (wszak o swej muzyce opowiadali sami pasjonaci smyczkowego dzieła) sprawiały, że wsłuchiwanie się w dźwięki płynące ze sceny było prawdziwa przyjemnością.

Po zakończeniu koncertu pracownicy oświaty przy ciastku i kawie mogli porozmawiać o mniej oficjalnych sprawach. Dla wielu z nich zorganizowane przez Dom Kultury w Żabiej Woli październikowe spotkanie przeszło do historii jako bardzo miło spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.