Różne oblicza festynu

     W dniu 30 czerwca na Festynie Żabiowolskim zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli znaleźć coś dla siebie. Atrakcje przygotowane przez Dom Kultury były bardzo kuszące. Przed oficjalnym otwarciem festynu najmłodsi odbyli morską podróż z Teatrem Katarynka. Włodarze naszej gminy na czele z wójtem, Piotrem Rybką, dokonali wręczenia medali, dyplomów i pucharów zwycięzcom X Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta oraz laureatom konkursu plastycznego pt:”Sportowa Żabia Wola”.

     Festynowi Żabiowolskiemu przyświecała piękna idea pomocy młodemu mieszkańcowi Gminy – Piotrusiowi Dobrowolskiemu. W tym roku licytowaliśmy przekazaną nam przez UKS Orlik Józefina piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego. Piotruś jako podopieczny Fundacji  Dzieciom „Zdążyć z pomocą” urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym i od urodzenia musi być rehabilitowany i prowadzony przez specjalistyczne oddziały szpitalne. Kwota, na której zakończyła się aukcja, okazała się zawrotna – uzyskaliśmy ponad 7000 złotych! Dziękujemy zwycięzcy aukcji, p. Tomaszowi, a także pozostałym osobom, biorącym w niej udział, bowiem dar wielkiego serca przeszedł najśmielsze oczekiwania. Życzymy Ci dużo zdrowia, Piotrusiu!

     Gwiazdami naszego pleneru byli Cezary Żak i Artur Barciś – doświadczony duet z seriali „Miodowe lata „ i „Ranczo”.Na scenie wystąpił także bardzo dynamiczny, młody zespół grający stylizowaną, folkową muzykę pogranicza m.in. Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy – Karczmarze. Lokalną rewelacją wieczoru okazał się  lokalny zespół Somgorsi-bis, którego muzyka porwała wszystkich do tańca na naszych „scenicznych dechach”.

     Tych, którym podobały się festynowe atrakcje, już dziś zapraszamy na gminne dożynki – spotkajmy się 25 sierpnia 2019 roku w Skułach! Szczegóły niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.