Niech zstąpi Duch Twój…

Dla Polski rok 2020 jest rokiem szczególnym. Obchodzimy bardzo ważny dla historii naszego kraju jubileusz: 100-lecie urodzin naszego Wielkiego Rodaka – Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II (18 maja). Wielki Jan Paweł II przepojony wiarą, nadzieją i miłością wielokrotnie dawał nam drogowskazy  – jak żyć?

Przypomnijmy więc niektóre ze słów Naszego Kochanego Papieża:

  • „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali!”
  • „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”
  • „Nie ma wolności bez odpowiedzialności i bez umiłowania prawdy… Wolność jest człowiekowi dana i zadana, by ukazywała prawdę o dobru.”

I wreszcie prorocze słowa, modlitwy z 2 czerwca 1979 r.  wypowiedziane podczas I Pielgrzymki do kraju, na placu Zwycięstwa (obecnie Marszałka Józefa Piłsudzkiego):

 „Niech zstąpi  Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi.”

Święty Janie Pawle, czekamy na kolejny cud, prosimy o obudzenie sumień Polaków i powtórne odnowienie oblicza Tej ziemi!

Poniżej zamieszczony materiał jest krótka prezentacją wielkiego widowiska, które było zaplanowane przez Dom Kultury na dzień 15 maja,  jednak ze względów ogólnoświatowej pandemii Koronawirusa przedstawienie zostaje przeniesione na październik.

Serdecznie dziękujemy dwóm paniom Elżbiecie Fudali i Joannie Daniszewskiej reprezentującym grupę Trzeci Dzwonek UTW w Żabiej Woli za prezentację fragmentów całego widowiska. Mamy nadzieję  na spotkanie ze wszystkimi wykonawcami wspomnianego widowiska ku czci naszego Wielkiego Polaka już w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.