Gminne Święto Chleba

Obchody rozpoczęły się o godzinie 15.00 od Mszy Świętej w Parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Skułach, którą celebrował Ks. Proboszcz Sławomir Bogdanowicz. We wnętrzach zabytkowego kościoła zostały zgromadzone plony zbóż, owoców i warzyw w ilości 21  wieńców, koszy i innych form prezentacji plonów wykonanych przez mieszkańców Gminy pod egidą sołtysów. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy wraz ze starostami i włodarzami Gminy oraz zaproszonymi Gośćmi przemaszerowali tworząc rozległy i barwny korowód dożynkowy do Strażnicy OSP w Skułach.

Nastąpiło oficjalne przekazanie chleba przez Starostów: Elżbietę Mackieło  i Mariusza Kłosa Włodarzom Gminy: Wójtowi Piotrowi Rybce i Przewodniczącej Rady Gminy Annie Filipowicz. Po czym nastąpiło podzielenie się chlebem z mieszkańcami Gminy. Po powitaniach i przemówieniach zaproszonych Gości: Wojewody Województwa Mazowieckiego Zdzisława Sipiery, Starosty Powiatu Grodziskiego Marka Wieżbickiego, Senatora RP Konstantego  Radziwiłła, Posła RP Piotra Uścińskiego, Radnego Sejmiku Mazowieckiego Michała Pruszyńskiego i kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Grodzisku Maz. Małgorzaty Szymańskiej-Sucheckiej, nastąpiła część artystyczna.

Wystąpił zespół wokalny DoReMiRe i grupa teatralna Trzeci Dzwonek UTW działające w Domu Kultury. W trakcie występów Jury oceniało wszystkie przyniesione prace konkursowe, prezentujące plony polskiej ziemi. Wyróżniono szereg prac a także przyznano 3 główne miejsca. Pierwsze dla Sołectwa Bukówka i Rumianka, drugie dla Sołectwa Bartoszówka i trzecie dla Sołectwa Jastrzębnik. Serdeczne podziękowania należą się sołtysom poszczególnych wsi, którzy swoim dzianiem zmobilizowali mieszkańców do artystycznego wysiłku a jednocześnie skutecznej integracji.

W dalszej części programu wystąpił folkowy zespół z Pińczowa „Pozytywnie nakręceni” z muzyką góralsko-bałkańską, który rozbudził naszą publiczność. W pełni udało się to też kolejnemu wykonawcy jakim była grupa kabaretowa ze znaczącym dorobkiem artystycznym „Koń Polski”. Publiczność wypełniła szczelnie całą przestrzeń otaczającą scenę, z aplauzem przyjęła artystów i poprosiła o bisy. Na koniec aby kontynuować dobrą zabawę wystąpił zespół grający covery muzyki rozrywkowej i disco-polo Formatic.

Dzięki pięknej pogodzi i zaangażowaniu druhów z OSP Skuły jako gospodarzy a także Kół Gospodyń Wiejskich z Żelechowa i Żabiej Woli oraz druhów z OSP Żelechów całość wydarzenia miała bardzo rodzinny, radosny klimat i obfitowała w bogactwo darów polskiej kuchni  i innych  atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.