Wielkopolska – jaka cudna…

Pierwszym punktem naszej wycieczki był Pałac Rodziny Raczyńskich w Rogalinie i niezwykle wyjątkowy zespół starych i spękanych czasem dębów. W dalszej kolejności zawitaliśmy do Pałacu w Kórniku, gdzie ujęła nas różnorodność stylów i bogactwo zabytkowego wyposażenia. Jednak pomimo zapewnień przewodnika Biała Dama nas nie wystraszyła, a aura tego miejsca w pełni urzekła. Po południu przyjechaliśmy do hotelu na przedmieściach Poznania, którego sama nazwa mówiła, że będzie słonecznie ale nie do tak upalnego stopnia.

Rankiem, przyjechaliśmy do stolicy Wielkopolski czyli do Poznania, gdzie zwiedzaliśmy Katedrę i Ostrów Tumski otoczony Wartą i Cybiną. Nie sposób było pominąć spotkanie z poznańskimi koziołkami o 12.00 w południe i oczywiście nie spróbować rogali marcińskich z białym makiem i bakaliami. Potem przejechaliśmy do Gniezna, zwiedzając Katedrę Biskupstwa pw. Św. Wojciecha, przeszliśmy także na Starówkę.

Ostatnim punktem na mapie naszej wycieczki był Licheń. Zwiedziliśmy Sanktuarium i spożyliśmy przed wyjazdem obiad. W drodze humory i śpiew nas nie opuszczały. Podczas 3 godzin powrotnej drogi udało nam się prześpiewać cały repertuar piosenek wycieczkowych.

BRAWO! WY I MY! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za to, że są i tworzą Wspaniałą Wycieczkową Brać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.