Turniej rzutów karnych…

     Uczestnicy zostali podzieleni według wieku na trzy grupy: klasy 2-4 oraz 5-7 szkół podstawowych, grupa łącząca gimnazjum i liceum oraz kategoria „open”. Od godziny 9.00 rywalizację rozpoczęli zawodnicy z klas podstawowych i ze względu na zgłoszenie tylko dwóch zespołów w kategorii klas 2-4 ( „UKS Orlik Józefina 1” , „UKS Orlik Józefina 2” ), młodzi zawodnicy zmierzyli się ze starszymi chłopcami (w kategorii klas 5-7) ).

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy: A ( „Pacyfikatorzy” , „Orlik 1” , „Orlik 2” ) i B („Orlik 3″ ,”My Tu Tylko Sprzątamy” , „Piekielna Szóstka”).Rywalizacja w grupach była bardzo zacięta i wyrównana, co przeniosło się na wzrost poziomu emocji wśród zawodników oraz ich rodziców. W awansie do półfinałów „Piekielna Szóstka” pokonała w rzutach karnych „My Tu Tylko Sprzątamy” . W boju o miejsca 5-6 znów decydowały rzuty karne, w których „My Tu Tylko Sprzątamy” pokonało „UKS Orlik Józefina 1”.

W pierwszym spotkaniu „Pacyfikatorzy” pokonali „Piekielną Szóstkę” 4-0, natomiast drugi półfinał przyniósł zaciętą walkę. Spotkali się tu podopieczni Sławomira Domańskiego: „UKS Olik 2 Józefina 2” i „UKS Orlik Józefina 3”. Starsi koledzy szybko objęli prowadzenie, ale na dwie minuty przed końcem spotkania to młodsi po strzale Mateusza Kopcia wyszli na prowadzenie 2-1. Nie udało im się jednak utrzymać wyniku do końca. O wyłonieniu drugiego finalisty zdecydować miała seria rzutów karnych , którą wygrali starsi koledzy z „UKS Orlik Józefina 3”. W meczu o III-miejsce „UKS Orlik Józefina 2” pewnie pokonał „Piekielną Szóstkę” (4-1), tym samym zdobywają brązowy medal. Mecz finałowy pomiędzy „Pacyfikatorami” a „UKS Orlik Józefina 3” przyniósł nam bardzo wyrównane spotkanie zakończone wynikiem bezbramkowym. Po rzutach karnych wyłoniliśmy zwycięzców, a zostali nimi zawodnicy „UKS Orlik Józefina 3”.

OSTATECZNA KLASYFIKACJA KLAS PODSTAWOWYCH:

( Klasy 2-4 )

1.UKS Orlik 2 JÓZEFINA

2.UKS Orlik 1 JÓZEFINA

( Klasy 5-7 )

1.UKS Orlik JÓZEFINA

2.PACYFIKATORZY

3.PIEKIELNA SZÓSTKA

4.MY TU TYLKO SPRZĄTAMY

Następnie do rywalizacji przystąpiły chłopcy z gimnazjum i liceum zgłosiły się trzy zespoły , które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Tutaj bezkonkurencyjnym okazał się zespół „Gumisie” który pewnie wygrał swoje mecze 5-1 z „Wybrzeżem Klatki Schodowej” i 4-1 z „Gruby i Spółka” , natomiast w meczu o pozostałe miejsca padł wynik remisowy i dzięki temu, że „Gruby i Spółka” stracił jedną bramkę mniej od „Wybrzeża Klatki Schodowej” zajął drugie miejsce.

OSTATECZNA KLASYFIKACJA GIMNAZJUM I LICEUM

  1. GUMISIE
  2. GRUBY I SPÓŁKA
  3. WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEJ

Na sam koniec do turnieju przystąpiły zespoły starszych panów, czyli z kategoria Open. Zespoły również zostały podzielone na dwie grupy: A ( obrońca trofeum – „INTER-TAP” , „Młodzi Emeryci” , „OSP Żelechów” ) oraz B ( „OSP Skuły” , „Literpool” , „Reaktywacja” ). Jak można było się spodziewać i w tej kategorii nie brakowało emocji. O wyłonieniu z grupy A półfinalisty decydowały karne. Po meczach eliminacyjnych przyszedł czas na mecze o miejsca i walkę o finał. O miejscu 5-6 pomiędzy strażakami z OSP Skuły i OSP Żelechów, po wyniku bezbramkowym, decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy ze Skuł i to oni zajęli piąte miejsce. W pierwszym meczu półfinałowym oglądaliśmy bardzo wyrównany pojedynek w którym „Literpool” pokonał jedną bramką „Młodych Emerytów”. W drugim półfinale „Reaktywacja” pewnie pokonała zespół „Inter – Tap” (3-0) tym samym zapewniając sobie awans do finału, gdzie zawodnicy spotkali się ponownie z zespołem „Literpool”, wygrywając po raz drugi (2-0). Tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły „Inter – Tap” i „Młodzi Emeryci”. O losie spotkania również decydowały karne, w których po raz drugi „Młodzi Emeryci” wypadli lepiej, zdobywając tym samym 3 miejsce.

OSTATECZNA KLASYFIKACJA KATEGORII OPEN

1.REAKTYWACJA

2.LITERPOOL

3.MŁODZI EMERYCI

4.INTER-TAP

5.OSP SKUŁY

6.OSP ŻELECHÓW

ROZDANIE NAGRÓD 8 lipca br. na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli
podczas Festynu Żabiowolskiego

Dziękujemy Pani Dyrektor Krystynie Pietrzak za udostepnienie i przygotowanie Orlika do imprezy. Dziękujemy Rodzicom przybyłym na zawody jak i samym Zawodnikom za wspaniałą walkę podczas całego Turnieju. Zapraszamy za rok.

 

Organizatorzy Turnieju:

Aleksandra Liwińska Dyrektor Domu Kultury w Żabiej Woli

Sławomir Domański – Trener Orlika Józefina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.