Szkolne święto w Domu Kultury

     Tegoroczną uroczystość rozpoczęła Agnieszka Rybarczyk , reprezentująca Dom Kultury w Żabiej Woli. Przybliżyła nam w prosty sposób genezę Święta Edukacji Narodowej oraz przekazała wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Do jej słów dołączyli się również gospodarze gminy. Pani Wójt podziękowała wszystkim za ich codzienny trud, „przywitała” także reprezentantów „Leśnej Krainy” – pierwszego samorządowego przedszkola, które rozpoczęło swą działalność kilka tygodni temu.  Nagrodziła również nauczycieli wytypowanych przez poszczególne rady pedagogiczne wszystkich szkół.

     Powodzenie części artystycznej zapewniła gwiazda spotkania – Olga Bończyk. Koncert miał charakter refleksyjny, skłaniał do przemyśleń. Trafnie dobrane, nastrojowe podkłady muzyczne w niesamowity sposób korelowały z głębokim altem zaproszonego gościa. Nikogo nie zdziwiło więc, że panująca w czasie trwania utworów cisza była często kontrastowana z burzą oklasków, wybuchających po wybrzmieniu ostatniej z nut… Zwieńczeniem spotkania był – tradycyjnie już – skromny poczęstunek, przygotowany przez pracowników Domu Kultury w Żabiej Woli.

     Niestety – wszystko, co dobre, szybko się kończy… Po pełnym wrażeń popołudniu pozostały jedynie wspomnienia. Dla wielu nauczycieli była to niezapomniana, fantastyczna odskocznia od dnia codziennego, w którym często zapominamy o refleksji…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.