Pierwsze wakacje na żabiowolskim Uniwersytecie!

     Gdy czwartego stycznia bieżącego roku nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczynał swą działalność, nie spodziewaliśmy się tak dynamicznego rozwoju naszego „edukacyjnego noworodka”.  Na zajęcia zapisało się około 70 osób! Przeciętna frekwencja na wykładach wyniosła ponad 50%. Znacznie lepiej było z obecnością na zajęciach, szczególnie wysoką frekwencją cieszyły się: język angielski, zajęcia teatralne i zajęcia ruchowe. Efekt prac naszych uczniów nierzadko zaskakiwał samych instruktorów.

     Od stycznia wysłuchaliśmy 30 wykładów i uczestniczyliśmy w 4 wycieczkach – dłuższych i krótszych. Odwiedziliśmy Teatr Wielki, Wilanów, Żelazową Wolę oraz Trójmiasto. Zaliczyliśmy też kilka koncertów na miejscu w naszym Domu Kultury. 

  Podczas przygotowanej specjalnie dla naszych „uczniów” uroczystości oprócz wielu dobrych słów i drobnych upominków wszyscy zgromadzeni przenieśli się w muzyczny świat dzięki „Latającemu Dywanikowi”. Wieloosobowa grupa muzyków wzbogaciła nasze spotkanie w unikatowy sposób, co spotkało się z pozytywnym odbiorem wśród publiczności. Oprócz koncertu i skromnego poczęstunku nie zabrakło czasu także na potańcówkę – wszak nie można nie cieszyć się z nadchodzących wakacji!

     Jesteśmy pełni uznania dla większości z Państwa: za sumienność, za zaangażowanie, pomoc techniczną, poczucie humoru, duży dystans do siebie. Życzymy dobrego wypoczynku podczas wakacji i zapraszamy 2 października na inaugurację kolejnego semestru naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.